خرید پستی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

عکسهای مراسمهای موسسه

آشنایی با کارشناسان موسسه

شماره پیامک ما

30006016285212

لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

موقعیت شما در سایت
    صفحه اصلی
    شمارنده
    آموزش نخبه پروری

http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

Home

گالری عکسها

http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

مقاله مهندس زارعی در مجله شماره 88 شادکامی -قسمت اول نخبه پروری

مقالات و مصاحبه های مهندس علی زارعی (مدیرعامل) - مقالات مهندس زارعی در مجله شادکامی

http://www.n-javan.com/khabargozariha/AVALI1.jpg

http://www.n-javan.com/khabargozariha/AVALI21.jpg

مهندس علي زارعي در سال 1357 و در شهر اصفهان متولد گرديد و در سال 1376 و پس از موفقيت در آزمون سراسري در رشته مهندسي مخابرات -سوييچ مشغول به تحصيل شد و همزمان به فراگيري موسيقي در رشته هاي آواز و سه تار پرداخت. علي زارعي در سال 1387 و با ارائه و اجراي طرح بازار اينترنتي كه به عنوان طرح نوآور در جشنواره برگزيدگان شكوفايي و نوآوري انتخاب گرديد تحقيقات زيادي را بروي زندگي دانشمندان مختلف انجام داد كه ثمره آن ارائه راهكاري براي رسيدن به اختراع و خلاقيت بود وي نويسنده كتاب به سوي نوآوري و دهها مقاله در زمينه خلاقيت مي باشد . علي زارعي در حال حاضر مدير گروه نخبه پروري باقرالعلوم (ع) و عضو شوراي پيوند مخترعين و مدير اجرايي طرح ملي زيست بان مي باشد همچنين در بخش خصوصي و آموزشي مشغول به فعاليت مي باشد
    قسمت اول
    آيا تاكنون از خود پرسيده ايد دانشمندان و مخترعين چه روشي را در زندگي خود به كار بسته اند؟آيا همه انسانها مي توانند تا مرحله اختراع پيش بروند؟

آنچه مسلم است اين است كه افراد نابغه يك تفاوت شاخص با ديگران دارند و آن اينست كه بهتر تفكر مي كنند و توانسته اند قدرت تفكر و تخيل خود را آنقدر قدرتمند كنند كه به خلاقيت برسند و اين نكته در كليه نخبگان جهان به چشم مي خورد . از وقتي علاقمند شدم بروي اين موضوع تحقيق كنم تدريجا نتايج جالبي براي من نمايان شد و متوجه شدم دانشمندان و مخترعين جهان در دوران و زمانهاي مختلف و با مليتهاي گوناگون براي رسيدن به اختراعات از يك روش استفاده نموده اند
    اين روش داراي 5 پارامتر اصلي مي باشد كه عبارتند از

1- هدفگذاري

2-خودباوري

3-خلاقيت

4-نوآوري

5-اختراع

همچنين هر يك از اين پارامترها داراي شاخه هاي فرعي مي باشند كه بعدا به بحث در مورد آنها خواهيم پرداخت و اما امروز بروي پارامتر اول يعني هدفگذاري بحث مي كنيم

هدفگذاري

اختراعات معمولا نتيجه عملي مطالعات مي باشند .ما از سنين كودكي به مدرسه مي رويم و سالها در راه كسب علم و دانش مي كوشيم تا در نهايت از تلاشمان نتيجه عملي بگيريم و اين مي تواند اولين پله هدفگذاري ما باشد يعني از امروز هدف خود از تحصيل علم و دانش را اينگونه نعريف مي كنيم : هدف من از تحصيل علم و دانش آنست كه مخترع و داتنشمند بشوم

معمولا وقتي افراد براي مشاوره وضعيت فرزندانشان مراجعه مي كنند از آنها مي پرسم چرا مي خواهيد فرزندتان درس بخواند؟ جواب اكثرا اينست كه به دانشگاه برود و دكتر و مهندس بشود سوال مي كنم چرا دكتر و مهندس بشود ؟ جواب مي گيرم : كه كار بهتر پيدا كند سوال مي كنم : كار خوب به نظر شما چيست؟ جواب : كاري كه شخص پشت ميز باشد و درآمد كلاني هم داشته باشد! يعني در اصل كار خوب آنست كه كار نكنيد ولي درآمد كلان داشته باشيد! و اكثر افراد تمايل دارند كه با اين شرايط در سازمان يا شركتي استخدام شوند يعني هدف بيشتر افراد جامعه ما از تحصيل علم و دانش آنست كه با كاركرد كم و درآمد زياد در جايي استخدام شوند

چرا تا وقتي مي توان كارآفرين بود كارجو باشيم؟ چرا وقتي مي توانيم مخترع شويم فقط به يك مدرك دانشگاهي اكتفا كنيم؟چرا توليد كننده علم نباشيم؟البته کسی با درآمد زیاد مخالف نیست ولی بهتر نیست که انسان مخترع ثروتمند باشد و دوران زندگی مفیدی را برای جهان رقم بزند تا اینکه ثروتمند بی اثری باشد!
    به ياد دارم وقتي دانش آموز بودم يكي از معلمان به ما گفت مغز آقاي انيشتين را هنگام فوت ايشان نگهداري مي كنند و آنقدر بزرگنمايي كرد كه من فكر كردم حتما اين دانشمند از نظر فيزيكي و هوش و ... انسان خاصي بوده است و اين كار از عهده ديگران خارج است ! البته من نبوغ اين دانشمند را رد نمي كنم ولي اينگونه اصلاح مي كنم كه هر شخص ديگري هم قابليت آنرا دارد كه در رشته اي كه استعداد دارد نابغه شود فقط بايد استعداد شخص شناخته شود و پرورش داده شود
    البته خواست خود فرد نيز بسيار مهم مي باشد و باورهاي جامعه مي تواند شخص را ياري دهد. ابتدا از خانواده شروع مي كنيم و روي سخنم با پدران و مادران عزيز مي باشد كه قطعا همگي شما آرزو داريد فرزندان شما در زندگي آينده خود موفق و سربلند باشند و همه تلاش خود را در اين راه مبذول مي داريد ولي نكته حائز اهميت اينجاست كه بايد بدانيد استعداد كودكان با يكديگر متفاوت است و شناسايي اين استعداد وظيفه شماست . البته آموزش و پرورش و دانشگاه و ... مي توانند در رشد استعداد كمك زيادي بكنند ولي كشف استعداد بسيار مهم مي باشد چون اگر فردي به استعداد خود پي نبرد خيانت بزرگي به خود و جامعه كرده است .بياييد ابتدا موضوع را به شكل ديگري بررسي مي كنيم شخصي داراي استعداد زيادي در يك رشته خاص مثلا فيلمسازي مي باشد و مي تواند با خلاقيت زياد فيلمهاي جالبي را بسازد و اگر اين رشته را دنبال كند به اوج موفقيت در فيلمسازي و كارگرداني خواهد رسيد و علاوه بر افتخارات زيادي كه براي ايران در جشنواره هاي مختلف كسب مي كند از نظر مالي هم موفق خواهد شد ولي پدر و مادر اين شخص به زور وي را وادار مي كنند كه در رشته اي ديگر مثلا پزشكي تحصيل كند و با هزار ترفند اين شخص در رشته پزشكي پذيرش شده و پس از چند سال پزشك مي شود ولي مسلما پيشرفت شخص در پزشكي محدود بوده و نمي تواند شهرت جهاني كسب كند و شايد اصلا در محله خودشان هم مطرح نشود ! پس به علت عدم شناسايي شخص توسط والدين و اصرار آنها استعدادي سركوب شده و خيانتي در حق جامعه و فرزندي صورت مي گيرد ! مورد ديگر اينجاست كه اكثر والدين علاقمندند فرزندانشان در زمينه هايي كه آنها آرزو داشته اند به آن برسند ولي به نحوي سركوب شده اند ادامه تحصيل دهند مثلا همين پزشك مثال بالا وقتي صاحب فرزند شد علاقمند است فرزندش در رشته فيلمسازي كه روزي وي علاقمند به آن بوده و آرزوي ورود به آن را داشته وارد شود چون به پزشكي علاقه اي ندارد و از روي اجبار والدين وارد اين رشته شده و موفقيت چنداني هم كسب نكرده است پس استعداد فرزند خود را ناديده مي گيرد و سعي مي كند آنرا به سمت فيلمسازي هدايت كند غافل از اينكه استعداد ديگري را از بين برده و اين سيكل شايد سالها به طول انجامد بنابراين مي توان به اهميت موضوع شناسايي و پرورش استعداد پي برد
    صحبت ديگري كه با والدين عزيز دارم آنست كه دنبال بهترين رشته نباشيد بلكه سعي كنيد فرزند شما در رشته مورد علاقه اش كه مي تواند خلاقيتش را در آن نمايان كند بهترين باشد اگر فرزند شما بهترين پزشك باشد اگر فرزند شما بهترين برنامه نويس كامپيوتر باشد اگر بهترين نويسنده باشد اگر بهترين حسابدار باشد اگر بهترين مدير باشد قطعا انسان موفقي مي باشد بنابراين بگذاريد در رشته مورد علاقه خود بزرگترين دانشمند و مخترع دنيا باشد تا اينكه يك فرد معمولي در رشته مورد علاقه شما براي پيدا كردن شغل استخدامي باشد كه هيچ خلاقيتي در آن ندارد و هدف تحصیل فرزندانتان صرفا ورود به دانشگاه و اخذ مدرک نباشد بلکه هدف آنها را از سنین کودکی به سمت مخترع و دانشمند شدن تغییر دهید
    خوب حالا ما تصميم داريم با كمك هفته نامه شادماني اين ذهنيتهاي غلط را تغيير دهيم و راههاي صحيح پيشرفت تحصيلي افراد تا رسيدن به اختراع را دنبال كنيم و براي اين تغيير به كمك همه شما عزيزان نيازمنديم لطفا از طريق ايميل با من در تماس شويد و جوابهايتان را در مجله بخوانيد تا با كمك هم آينده كشور خود را متحول نماييم

مهندس علي زارعي
    email :
    این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن ابتدا باید جاوا اسکریپت را فعال کنید.

علاقمندان می توانند آموزش نخبه پروری را هر ماهه در مجله شادکامی و موفقیت دنبال نمایند جهت اطلاعات بیشتر و مشاهده مقالات اینجا کلیک کنید

جهت شنیدن قسمتهای آموزش رادیویی نخبه پروری اینجا کلیک کنید

جهت شنیدن آموزشهای رادیویی کارآفرینی اینجا کلیک کنید

آخرين بروز رساني (يكشنبه ، 22 مرداد 1391 ، 14:23)

آموزش نخبه پروری

اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

محصولات فروشگاه
    پربازدیدترین مطالب
    سرمایه گذاری - استخدام

شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

آخرین محصولات
    کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد