خرید پستی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

عکسهای مراسمهای موسسه

آشنایی با کارشناسان موسسه

شماره پیامک ما

30006016285212

لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

موقعیت شما در سایت
    صفحه اصلی
    شمارنده
    آموزش نخبه پروری

http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

Home

گالری عکسها

http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

مجله نام و نشان تجاری ، پروژه قطار جادویی را در مصاحبه با مهندس زارعی یک برند جهانی معرفی می کند

قطارجادویی - اخبار،عکسها،فیلمها و کلیه مطالب قطار جادویی 1
    New Page 3

توجه: جهت دیدن اخبار-عکسها و فیلمهای مرتبط با پروژه قطار جادویی اینجا کلیک کنید

این مصاحبه در شماره 22 مجله نام و نشان تجاری به چاپ رسیده و در طی آن مهندس زارعی درباره پروژه قطار جادویی مصاحبه نموده اند

http://www.n-javan.com/ghatar/nam%200%20neshan%20tejari2.jpg

قطار جادويي خلاقيت و كارآفريني

بیوگرافی مهندس علی زارعی

مهندس علی زارعی متولد سال 1357 و شهر اصفهان می باشد.زارعی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی مخابرات-سوییچ در سال 1382 به اتمام رساند و در همان دوران دانشجویی و از سال 1378 وارد بازار کار شد و در ابتدا در زمینه Voip و اینترنت فعالیت نمود .در سال 1387 و همزمان با سال شکوفایی و نوآوری طرح بازار اینترنتی را ارائه نمود که در همان سال به عنوان طرح نوآور انتخاب گردید و از برگزیدگان جشنواره شکوفایی و نوآوری گردید.پس از آن به مباحث اختراع علاقمند شد ولی چون نتوانست کتابی بیابد که چگونه یک نفر مخترع می شود بنابراین تصمیم گرفت روشهایی که دانشمندان بزرگ دنیا بکار بسته اند را آنالیز نماید و متوجه گردید همه دانشمندان دنیا در همه دورانها از یک روش استفاده نموده اند و کارگاههایی در این زمینه تشکیل داد که بتواند افراد را به اختراع برساند که افراد زیادی از این کلاسها به اختراع رسیدند.زارعی کتابی در این زمینه نوشت که در سال 1389 چاپ شد و نام کتاب را " به سوی نوآوری نامید" بهترین نتیجه ای که شاگردان مهندس زارعی کسب نموده اند مقام دوم اختراعات جشنواره آلمان بوده که آقای عرب بیگی موفق شد در سال 1390 کسب نماید و موتوری طراحی نمود که با سوخت هوا کار می کرد و از بین 600 مخترع از سراسر دنیا نفر دوم شد.مسعود عرب بیگی می گوید مهندس زارعی راهی را به من نشان دادند که منجر شد من مخترع شوم.مهندس زارعی در سال 90 دو دبستان و همچنین موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان را  تاسیس نمودند که در حال حاضر در چند استان نمانده دارد.در سال 1391 ایده مهندس زارعی تحت تاسیس کلوب دانشمندان و مخترعین 1404 عملی شد و این کلوب هم کار خود را با چشم انداز پرورش مییونها مخترع در سال افق ملی 1404 آغاز نمود. علی زارعی در زمینه کارآفرینی هم وارد شد و فعالیتهای وی که از خیریه کارآفرین باقرالعلوم(ع) آغاز شد به سرعت در سطح ملی گسترش یافت به نحوی که بیش از 150 برنامه  آموزشی ایشان از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش گردیده و چندین کتاب از جمله رمان قطار جادویی ، داستان آپارتمان شما چکاره است پس از چاپ در مجلات معتبر کشور آماده انتشار به صورت کتاب می باشد . بیش از 250 مقاله و مصاحبه مهندس زارعی در زمان حدود یکسال در مجلات معتبر کشور و خبرگزاریهای رسمی انعکاس یافته است.دهها کارگاه و سمینار آموزشی مهندس زارعی در استانهای مختلف کشور در زمینه های نخبه پروری، خلاقیت و کارآفرینی برگزار گردیده است

هدف شما از نوشتن رمان قطار جادویی چه بود؟

من به عنوان مدرس کارآفرینی علاقمندم این انگیزه را در افراد بوجود آورم که به سمت کارآفرینی گرایش یابند و در این راستا همه تلاشم را انجام می دهم و قطار جادویی هم همین هدف را دنبال می کند

میتوانید داستان را به صورت کلی تعریف کنید؟

شخصی به نام محسن که کارمند است و از مشکلات زندگی خسته شده  تصمیم می گیرد کسب و کار جدیدی راه اندازی کند و برای اینکار به دوست دوران دبیرستانش که صاحب چند کارخانه بزرگ است مراجعه می کند تا برای تامین سرمایه پول قرض بگیرد.نادر که از یک طرف علاقمند است به محسن کمک کند ولی از طرف دیگر مشاهده می کند محسن از نظر شخصیتی آمادگی راه اندازی کسب و کار را ندارد و اگر اصول را نداند قطعا با شکست مواجه خواهد شد به جای پول بلیط یک قطار را به محسن می دهد!محسن ابتدا تصور می کند نادر به نوعی دست رد به سینه اش زده و در این قسمت داستان وارد یک قسمت تخیلی برای جذب بیشتر مخاطب و آماده سازی محیط آموزشی می گردد.محسن بنا به شرایطی سوار قطار جادویی می شود که در هر کوپه یک کارآفرین درسهایی را به محسن ارائه می دهد و این امر باعث پیشرفت محسن می شود

این کتاب چاپ شده است؟

تاکنون یازده فصل داستان از فروردین ماه امسال در مجله خلاقیت چاپ شده که با استقبال فوق العاده ای قرار گرفته و کتاب قطار جادویی 1 آماهد چاپ می باشد و تا چند ماه آینده حتما چاپ می شود

حرکت قطار جادویی واقعی چیست؟

پس از نوشتن داستان تصمیم گرفتم قطار جادویی را به صورت واقعی به حرکت دربیاورم و بنابراین ایده آنرا مطرح کردم که با استقبال خوبی مواجه شد و چندین برنامه در صدا و سیما درباره این ایده پخش شد و مطمئنم ایده آموزشی جالبی خواهد بود

دقیقا چکار میخواهید بکنید؟

یک تور کارآفرینی از یکی از شهرهای جنوبی به سمت شهر مشهد با قطار جادویی انجام می دهیم که در هر کوپه را به یک کارآفرین موفق اختصاص خواهیم داد و برخی از مسئولین و رسانه ها را هم دعوت می کنیم و سپس از علاقمندان به موضوع کارآفرین ثبت نام می کنیم بدین طریق بیش از 500 نفر که همه به نوعی در زمینه کارآفرینی علاقمند و صاحب نظرند یک تا دور روز کنار هم در قطاری خواهند بود و در نهایت در همایش راهکار مشهد شرکت خواهند کرد

چه برنامه هایی در قطار پیش بینی شده؟

چند مسابقه جالب طراحی کرده ام ، همچنین میخواهم چند ماه بعد دستاوردهای قطار از جمله آثاری که رسانه های نوشتاری و تصویری و هنرمندان و فیلم سازان از قطار جمع آوری می کنند را برگزار کنم.در کل می خواهم حرکت کارآفرینی مستمری در کشور انجام گیرد.از سال 1387 که سال شکوفایی و نوآوری بود گفتمان نخبه پروری را مطرح کردم و نتایج بسیار خوبی بعد از چند سال گرفتم و حالا هم از سال 1391 که سال تولید ملی است تمام تلاش خود درباره کارآفرینی را خواهم کرد و مطمئنم تا چند سال آینده اثرات بسیار خوبی برای کشور خواهم داشت

شما در برنامه هایتان همیشه به صورت ملی عمل می کنید؟

من همیشه سعی می کنم برنامه هایی ارائه دهم که قابلیت مطرح شدن در سطح جهانی را داشته باشد مثلا تمام استانداردهای جهانی سازمان ILO را در نحوه آموزش قطار جادویی بکار بسته ام که این کتاب حتما در سطح جهان طرفداران زیادی خواهد داشت.البته منافع ملی در اولویت همه کارهای من می باشد

آیا از کشورهای دیگر پیشنهاداتی داشته اید؟

بله داشته ام حتی پیشنهاد گرین کارت وبورسیه تحصیلی و ... هم داده اند ولی هیچگاه حتی برای تفریح هم  ایران را ترک نکردم و معتقدم اینجا بهترین کشور دنیاست و اگر هم کمبودی داریم باید با تلاش آنرا جبران کنیم نه اینکه با فرار صورت مسئله را پاک کنیم.البته شاید مشکلات زیادی برای تجاری سازی اختراعت برای مخترعین ما در کشور باشد ولی از همه نخبگان و همچنین مسئولین کشور میخواهم با اتحاد بستری را فراهم کنند که این مشکلات هم رفع شود.من سال 1389 طرحی را دادم که موانع تجاری اختراعات از دیدگاه مخترعین را بررسی نماید و طرح در مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان پس از یکسال تحقیق انجام شد و نتایج بسیار عالی در حدود 70 صفحه از موانع در چند میدان بدست آمد که میتواند مورد بهره برداری قرار گیرد

درباره جشنواره ملی راهکار بگویید؟

این جشنواره هم قصد دارد در سه میدان فعالیت نماید.اولین دوره آن در بهمن 1391 در اصفهان برگزار می گردد ولی قصد دارم به صورت مستمر جشنواره برگزار شود.اولین میدان آوزش است که تعدادی از اساتید کارآفرینی کارگاههای خواهند داشت.میدان دوم مطرح کردن کارآفرینان موفق است تا آنها در سالهای آینده انگیزه های بیشتری برای گسترش کار داشته باشند.همه موفقیتهای من از جشنواره شکوفایی و نوآوری در سال 87 آغاز شد که یک جشنواره حمایتی از مخترعین و ایده سازان برتر بود پس می دانم تشویق و حمایت از افراد بسیار ارزشمند است و در میدان سوم میخواهیم بورس ایده و اختراع داشته باشیم.چند سال قبل در خیریه کارآفرین باقرالعلوم(ع) شورایی به نام شورای پیوند مخترعین و خیرین سرمایه گذار تشکیل شد که متوجه شدیم چقدر ایده جالب که امکان تجاری شدن هم دارد وجود دارد و این قسمت جشنواره در راستای اهداف شورای پیوند قرار گرفت

آیا حمایتهایی هم از شما شده؟

من هیچگاه دنبال حمایت مادی از طرف مسئولین نبودم ولی حمایتهای معنوی بسیار خوبی از جانب مسئولین دولتی و بخش خصوصی شده است.جشنواره راهکار را بسیاری از مجلات و خبرگزاریها حمایت کردند.تعاملی با خانم اخوان نسب در کمیته بانوان اتاق بازرگانی داشتیم و ایشان هم  حمایتهای خوبی انجام دادند.همچنین کمیته آموزش اتاق بازرگانی و مسئولین خیریه کارآفرین باقرالعلوم و اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مجموعه ای در استانداری اصفهان و ... همگی در اجرای این طرحها حمایت می کنند

اگر کسانی مایل به حضور در قطار جادویی باشند چگون اینکار را انجام دهند؟

پیشنهاد می کنم اگر کسانی از برنامه های نخبه پروری،خلاقیت و کارآفرینی و کلا همه برنامه های میخواهند مطلع شوند ابتدا عدد 4 را به شماره 30006016285212 پیامک کنند تا از این پس برنامه های ما به آنها اطلاع رسانی شود و این کار هیچ هزینه ای هم برای آنها نخواهد داشت و همچنین حتما به سایت www.n-javan.com مراجعه نمایند و ضمن استفاده از مقالات و آموزشهای رادیویی و ... از برنامه های ما هم مطلع و برای حضور در قطار جادویی هم ثبت نام نمایند.کارآفرینان و مخترعین هم می توانند از طریق همین سامانه پیامک و قسمت تماس با ما سایت با من در تماس باشند تا بتوان از آنها در برنامه های مختلف حمایت نمایم

اخبار مرتبط

توجه: جهت دیدن اخبار-عکسها و فیلمهای مرتبط با پروژه قطار جادویی اینجا کلیک کنید

• ثبت نام قطار جادویی - تور کارآفرینی از تهران به مقصد گرگان آغاز شد-شرایط ثبت نام را ببینید

برنامه زنده رادیو اقتصاد درباره "قطار جادویی" با حضور کارشناسان کارآفرینی

• مصاحبه مهندس علی زارعی با رادیو گفتگو درباره پروژه قطار جادویی

• مصاحبه مجله پنجره خلاقیت با مهندس علی زارعی درباره پروژه قطار جادویی

• قسمت اول رمان قطار جادویی (داستان کارآفرینی) که فروردین 91 در مجله پنجره خلاقیت چاپ شده است

آخرين بروز رساني (سه شنبه ، 19 آذر 1392 ، 11:07)

آموزش نخبه پروری

اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

محصولات فروشگاه
    پربازدیدترین مطالب
    سرمایه گذاری - استخدام

شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

آخرین محصولات
    کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد