خرید پستی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

عکسهای مراسمهای موسسه

آشنایی با کارشناسان موسسه

شماره پیامک ما

30006016285212

لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

موقعیت شما در سایت
    صفحه اصلی
    شمارنده
    آموزش نخبه پروری

http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

Home

گالری عکسها

http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

گزارش مجله پنجره خلاقیت از اولین دوره مسابقات کارآفرینی و کسب و کار که در شماه 25 (نیمه دوم تیرماه) چاپ شده است

مسابقات کارآفرینی و کسب و کار ایران - اخبار منتشر شده مسابقات کارآفرینی در رسانه ها
    New Page 1

این گزارش در شماره 25 مجله پنجره خلاقیت (نیمه  دوم تیر92)و در صفحات هشت و نه منتشر گردیده است

گزارش اولین دوره مسابقات کارآفرینی و کسب و کار ایران

پس از معرفی بازی مهارتهای کسب و کار در شماره 23 مجله خلاقیت توسط مهندس علی زارعی و فراخوان علاقمندان برای شرکت در بازی عده زیادی از سراسر ایران با مجله تماس گرفتند و برای شرکت در اولین دوره بازی ثبت نام کردند.سه سرگروه که همگی از فعالان بازار کسب و کار بودند برای هدایت سه تیم انتخاب شدند.آقای حسین زینی وند هدایت تیم آبی،خانم نانی کریمی هدایت تیم سبز و آقای سهراب اسدزاده هدایت تیم قرمز را بر عهده گرفتند.شب قبل مسابقه بازیکنان تیمها و مسئولان برگزاری شام را با هم گذراندند تا بیشتر با یکدیگر آشنا شوند و در نهایت روز پنجشنبه ساعت یک بعدازظهر در مجموعه فرهنگی ، ورزشی انقلاب رقابت آغاز شد.همه تیها رقابتی جوانمردانه داشتند و در پایان تیم قرمز برنده بازی شد و جام قهرمانی را دریافت کرد.بازی.در ادامه نظر شما را به مصاحبه هایی که با مهندس علی زارعی و بازیکنان تیمها گردیده جلب می نماییم

مهندس علی زارعی:این مسابقه بسیار عالی برگزار شد و ما تقریبا به همه اهدافمان دست یافتیم.توانستیم بازیکنان را با هم متحد کنیم.در این دوره ما سرگروهها را از یک هفته قبل مشخص کردیم و فعالیت خوب آنها در فضای مجازی بر جذابیت بازی افزود.همه تیمها سعی در ارائه بازی جوانمردانه داشتند و در نهایت صمیمیت و دوستی تیم قرمز برنده شد و خوشبختانه همه شرکت کنندگان مدعی شدند چیزهای زیادی یاد گرفته اند.

آقای حسین زینی وند سرگروه تیم آبی: در بدو شروع در قالب یک تیم پنج نفره  توسط  مربی و بر گزار کننده بازی از نحوه بازی توجیح شدیم  سه تیم بودیم . مسابقه با توجه به قانون مند بودن بازی از نظر رعایت قوانین و زمان دستورالعمل ها شرایط برای همه یکسان بود و فقط نحوه کسب کار و پیشبینی های آتی می بایست منطبق بر اصول و قوائد منطقی کسب کار باشد از این بابت مشکلی نبود و فقط چون عینا شبیه سازی بازی شبیه زندگی و کسب و کار روزمره بود بعضی از حوادث  ممکن بود پیش بیاید از قبیل تصادف ، بیماری ، قرض بلا عوض و از این موارد که این مسائل رو باید پیشبینی می کردیم مضاف بر اینکه نحوه و نوع زندگی و تفریح و معیشت روزمره هم توسط مربی آخر بازی ارزیابی می شد . شروع بازی با یک مکان اجاره ای و به ارزش 100 واحد پولی و دویست واحد وام برای  سرمایه در گردش شروع شد . تیم ما خوب بازی کرد علیرغم اینکه تقریبا 80 واحد پول ما 40 واحد به دلیل قرض به اعضا خانواده غیر قابل برگشت شد و چهل واحد یک دوره در دست ما برای سرمایه تامین مواد نبود منتهی مراتب در دور اخر ما می تونستیم تا 14 تا کالا تولید کنیم که به دلیل عدم ریسک پذیری یکی از دوستان و ممناعت از این موضوع با کسب امتیازر 1010 و با فاصله سی امتیاز دوم شدیم که در صورت تولید دو کالا که همون کلاه بود که توان مالی اون رو هم داشتیم و دیگه ریسک فروش نداشتیم می تونستیم برنده بشیم و همین عامل عامل باخت ما شد و به نظر من باید ریسکی که آخرش در رقابت به باخت نزدیک است را با حداکثر توان باید انجام داد چرا که نهایت  اگر قرار باشد باخت باشد تفاوت ندارد که ریسک نکنید و ببازه یا ریسک بکنید و ببازید . در مجموع بازی بسیار خوبی بود

خانم نانی کریمی سرگروه تیم سبز:مسابقه جذاب کسب و کار به عقیده من یکی از کاربردی ترین  پروسه های آموزش بود.همه روزه شاهد حضور مدیران و علاقه مندان مدیریت در همایش ها و سمینارهای مختلف به جهت کسب دانش و تجربیات مفید هستیم این بازی ها و مسابقات میتوانند در کنار این همایش ها کمک تجربی بسیار مناسبی برای علاقه مندان  باشد.استفاده واقعی از منابع مختلف در طول بازی و کارگروهی تیم ها و اعضای گروه آموزشهای علمی و کاربردی فراوانی به شرکت کنندگان خواهد داد.پیشنهاد میکنم عزیزان علاقمند حتما در این بازی و مسابقات شرکت کنند. ازمجله پنجره خلاقیت و آقای مهندس زارعی برگزارکنندگان این برنامه کمال تشکر را دارم به امید پیروزی های پی در پی در کشور عزیزمان ایران

آقای سهراب اسد زاده سرگروه تیم قرمز:قبل مسابقه سعی کردم بهترین نیروهایی که می شناسم جذب کنم.جستجوی زیادی برای اینکه اطلاعات بیشاری راجع بازی کسب کنم انجام دادم.در حین بازی ما سعی کردیم خیلی جدی با مسابقه برخورد کنیم و موفق شدیم مسائل رفاهی را هم برای گروه به خوبی شبیه سازی کنیم.ما هم پول بیشتری داشتیم و هم بهتر از بقیه گروهها برای زندگی خرج کرده بودیم.خط تولید را به خوبی مدیریت کردیم و در انتهای خط عملیات کنترل کیفیت را انجام می دادیم.تصمیمات ما به صورت مشورتی و گروهی بودند.بعد از بازی هم همه روند کارمان را بررسی کردم و خیلی چیزها یاد گرفتم.من مسابقات زیادی شرکت داشتم و حالا هم مسئول برگزاری مسابقات رباتیک در دانشگاهها هستم ولی  باید بگویم این مسابقه بسیار جذاب و عالی بود

آقای محمد صفری از تیم سبز: من اندکی  با كارآفريني آشنایی داشتم و با توجه به اينكه 2 سال با سازمان فني وحرفه اي همكاري داشتم و در مورد دوره هاي مرتبط شنيده بوم با علاقه وجديت بيشتري به اين بازي آمدم شب قبل از بازي كه توضيحاتي رو ارايه كردين به نظرم خيلي ساده و بي انگيزه آمد چون صرفا در مورد توليد  كلاه در اين مرحله صحبت شد ولي در حين بازي با دخيل شدن كارت هاي زندگي بازي شكل زيباتر ، رقابتي تر و جذابتري به خودش گرفت . و حسن طراحي اون به نظرم سادگي اون بود كه باعث مي شد ذهن درگير پيچيدگي خود بازي نشود و شركت كننده ها بتوانند بين بازي و يك كسب و كار در ذهنشون ارتباط بيشتري برقراركنن. و به جرات مي تونم بگم به هدفش در اين مرحله رسيد. ضمن اينكه به خوبي اين درك رو در شركت كننده ها ايجاد كرد كه بايد براي كسب موفقيت بيشتر و با كيفيت تر در كسب و كار و باطبع در زندگي بايد بين سه حوزه خانواده ، كسب وكار و جامعه بالانس ايجاد كرد.در كل بازي رو بسيار آموزنده شاد و اثر بخش ارزيابي مي كنم

آقای فرخ هاشمی از تیم سبز: بازی کسب و کار خیلی برای من جالب و هیجان انگیز بود و دقیقا واقعیت های زندگی در بازی به کار گرفته شده بود و با شرکت در این بازی و نتیجه آن به نقاط ضعف خود در زندگی بیشتر متوجه شده ام (در صد پس انداز و تفریح) باز از شما بابت این دوره تشکر می کنم امید وارم که بتوانم در دوره بعدی هم شرکت کنم

خانم پریشاد کلایه از تیم آبی: قبل از شروع احساس نمی کردم این بازی جذاب باشد . اما بعد از شروع رفته رفته هیجان انگیز می شد و رقابت بیشتر و بازی آموزنده تر. سه نکته قابل توجه و بسیار آموزنده در روند بازی وجود داشت : 1- بوجود آمدن یک پروسه کاری و قرار گرفتن در موقعیتهای مختلف که منجر به تصمیم گیری در لحظه می شد. 2- برنامه ریزی در کوتاهترین زمان ممکن که باعث تفکر خلاق می شد. 3- شرایط و رقابتی که در بازی حکمفرما بود باعث افزایش قدرت ریسک پذیری می شد. و در کل تجربه فوق العاده ای بود.  در آخر سپاس فراوان از آقای مهندس علی زارعی که این موقعیت را فراهم آوردند و تبریک ویژه به گروه قرمز که برنده این بازی بودند

آقای محمد فتحی راد از تیم قرمز: طی این بازی نکات زیر رو بصورت کاملا عملی یاد گرفتم
    1- کسانی  که کسب و کاری رو راه اندازی می کنند باید به فکر هزینه های سربار و هزینه های متفرقه کسب و کار و زندگی شخصی هم باشند2- کیفیت در تولید مهم است !! 3- باید از مسیر کسب و کار لذت برد 4 – کارگروهی و مشارکت جمعی در مسیر ایجاد و رشد کسب و کار موفق خیلی مهم هست – مخصوصا در بخشهای برنامه ریزی و تولید5- به این باور رسیدیم که میشود یک کسب و کار پرسود داشت و همزمان با تدبیر هزینه هم کرد6 - تولید بی کیفیت = بستی خوردن در طول یک هفته

آقای حسن موحد از تیم آبی : نظر من : بازی جالبی بود و نکته های زیادی داشت ، همچون همکاری و نظرات گروه ها ، ریسک در کسب کار . خرج در کسب کار ، تلاش بیشتر ، شعاع فکری بهتر ! من از شهر همدان برای بازی به تهران آمدم و چیزهای زیادی یاد گرفتم

آقای یاشار فرزانه فر از تیم سبز: باتشکرازتلاش جناب مهندس زارعی عزیز مجله خلاقیت در این  دو روز افتخار آشنایی با اساتید و دوستانی داشتم که به جرات می گویم  در تمام عمری که ازخدا گرفتم این اولین باری بود که تمامی دوستان بدون ریا و با تمام وجود اطلاعات و تجربیات خودشون را به اشتراک گذاشتن وروز پنجشنبه که روزی فراموش نشدنی برای من بود و شرکت در بازی کارآفرینی به همت مهندس زارعی وبرنامه ریزی خوب مجله خلاقیت تجربه ای بسیار ارزشمند بود که به من ثابت کرد که با اطمینان نگویم اشکالی دربرنامه ریزی ندارم این بازی جالب وتکنیکی با تمام سادگی بسیار پیچیده بود که مطمئن هستم همه دوستان چه باتجربه ی زیاد وچه کم ایراداتی عمده درنحوه ی فعالیت وبرنامه ریزی درخود پیدا کردند امیدوارم با تداوم بازی تجربه های بیشترو موثرتری راکسب کنیم

جهت شرکت در دروه بعدی مسابقات کارآفرینی  و بازی در یک تیم اینجا کلیک کنید

جهت دیدن عکسها و گزارشات مسابقات اینجا کلیک کنید

جهت دیدن اخبار  مسابقات در رسانه ها اینجا کلیک کنید

برای دیدن تصویر به صورت کامل روی آن کلیک کنید

جهت دانلود فایل گزارش صفحات مجله خلاقیت اینجا کلیک کنید

http://www.n-javan.com/bazi-karafarini/karafarini-game1/panjereh1.jpg

آخرين بروز رساني (دوشنبه ، 28 مرداد 1392 ، 01:54)

آموزش نخبه پروری

اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

محصولات فروشگاه
    پربازدیدترین مطالب
    سرمایه گذاری - استخدام

شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

آخرین محصولات
    کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد