خرید پستی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

عکسهای مراسمهای موسسه

آشنایی با کارشناسان موسسه

شماره پیامک ما

30006016285212

لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

موقعیت شما در سایت
    صفحه اصلی
    شمارنده
    آموزش نخبه پروری

http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

Home

گالری عکسها

http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

مصاحبه مجله پنجره خلاقیت با مهندس علی زارعی درباره پروژه قطار جادویی

قطارجادویی - اخبار،عکسها،فیلمها و کلیه مطالب قطار جادویی 1
    New Page 1

توجه: جهت دیدن اخبار-عکسها و فیلمهای مرتبط با پروژه قطار جادویی اینجا کلیک کنید

این مصاحبه در شماره 19 مجله پنجره خلاقیت به چاپ رسیده و در طی آن مهندس زارعی درباره پروژه قطار جادویی مصاحبه نموده اند

http://www.n-javan.com/ghatar/panjereh.jpg

قطار جادويي خلاقيت و كارآفريني

1-ايده قطار جادويي از كي به ذهنتان خطور کرد؟

من ساکن اصفهان هستم ولی چند برنامه درشبکه های سراسری صدا و سیما دارم همچنین همکاری با مجلات و شرکتهای مختلف در شهر تهران باعث می شدند هر هفته به تهران مسافرت کنم و در بیشتر مواقع از قطار برای مسافرت استفاده می کردم چون هم شب را خوب استراحت می کردم و صبح اول وقت هم تهران بودم و نکته جالب این بود که بیشتر مواقع بحث هایی در زمینه های مختلف در کوپه قطار بین مسافران انجام می گرفت که گاهی تا ساعتها ادامه می یافت و احساس می کردم همه افراد با تمرکز بحث می کنند چون هیچ کار دیگری نداشتند و باید منتظر می ماندند تا به مقصد برسند و هیچ چیزی تمرکز جمع را بهم نمیزد و احساس کردم قطار می تواند مکان خوبی برای آموزش باشد و از طرفی چون مدرس کارآفرینی بودم یکبار که با چند جوان همسفر بودم موضوع بحث را به این سمت بردم و مشاهده کردم یادگیری از کلاس درس خیلی بیشتر است ، همان شب وقتی چراغها خاموش شد و همه خوابیدند من تا مدتها فکر می کردم اگر به جای کلاس از قطار برای آموزش کارآفرینی استفاده کنیم شاید نتایج بهتری حاصل شود و اولین جرقه قطار جادویی به ذهنم آمد

2-وقتي نوشتن را شروع كرديد چه مقدار از داستان آن در ذهن تان بود؟

خوب ابتدای کار می دانستم چه چیزی قرار است در قطار اتفاق بیفتد ولی جزئیات در ذهنم نبود چند پارامتر برایم مهم بودند 1-آموزش کارآفرینی 2-موفقیت 3-استاندارد جهانی  4-الگوسازی 5-هدفگذاری 6-برنامه ریزی 7-خودباوری 8-خلاقیت  ما معمولا در کارآفرینی اصول را تدریس می کنیم ولی دنبال موفقیت و برنامه ریزی و... نمی رویم و بدین نحو کارمان ناقص می شود من سعی کردم همه تجربیات و دانش خود را برای نشان دادن یک الگوی عملی و آموزش کامل به کار گیرم و نکته بعدی اینکه همیشه می خواستم این داستان قابلیت جهانی داشته باشد بنابرین تمام معیارهای استاندارد جهانی از جمله سازمان جهانی ILO را رعایت کردم تا بعدا داستان به زبانهای دیگر هم چاپ شود و مطمئنم در همه کشورها از این داستان حتما استقبال خواهد شد

3-بعد كه چاپ آن در خلاقيت شروع شد فيدبك آن چگونه بود؟

اولین بار در نمایشگاه مطبوعات سال 90 در غرفه مجله خلاقیت ایده قطار را مطرح کردم که مورد استقبال مجله قرار گرفت و باعث شد به صورت جدی شروع به نوشتن داستان کنم و اولین قسمت قطار جادویی فروردین 91 چاپ شد و بعد ازچاپ چند قسمت از داستان ایمیلها و تماسهای زیادی داشتم که درخواست خرید رمان را داشتند و در کل می توانم بگویم بازخورد چاپ داستان در مجله خلاقیت عالی بود

4- آيا از فيدبك هايي كه از خوانندگان مي گرفتيد داستان را هم عوض كرديد؟

معمولا خوانندگان رضایت کامل داشتند و این نتیجه را گرفتم که ادغام راهکارهای کارآفرینی و موفقیت و اصول دیگر نیازهای خوانندگان را برآورده می کند بنابراین سعی کردم همه اصول را به صورت متوازن پیش ببرم تا خواننده راه درست را پیدا کند ولی خیلی دوست دارم نظرات بیشتری از خوانندگان بدانم تا اگر نیاز به اصلاح بود در نسخه نهایی اعمال کنم

5-داستان قطار جادويي تا كي ادامه پيدا مي كند؟

دوست دارم تا جایی پیش برود که یک فرد انگیزه لازم برای کارآفرینی را پیدا کند و اگر اقدام کرد آموزش کافی در اینباره را داشته باشد.قطار جادویی باید کامل باشد و کلیه نیازهای خواننده را برطرف کند.البته سعی می کنم کتاب تا آخر امسال چاپ شود و اگر لازم دیدم ادامه را در قطارجادویی2  خواهم نوشت

6-از كي به اين فكر افتاديد كه قطار جاديي واقعي را به راه بياندازيد؟

از حدود دو ماه پیش ، خوب من تجربه زیادی در برگزاری جشنواره ها دارم و مسئولیت چند جشنواره ملی را عهده دار بودم ، همچنین یک جشنواره را برای بهمن ماه سال جاری به نام جشنواره ملی راهکار طراحی کردم .اینگونه برنامه ها خیلی می تواند به کارآفرینی و پیشرفت کشور ما کمک کند دو ماه پیش گفتم برنامه ای طراحی کنم که نتایج خوبی داشته باشد ولی تکراری نباشد و دیدم ایده راه اندازی قطارجادویی به صورت واقعی  هم می تواند جالب باشد و هم اینکه اثربخشی بسیار بیشتری نسبت به جشنواره دارد

7برنامه كامل و كلي تان چيست؟

چند هدف از راه اندازی قطار کارآفرینی دارم 1-مطرح کردن کارآفرینان و نخبگان کشور 2-الگوسازی 3-ارتباط بیشتر رسانه ها با علاقمندان کارآفرینی 4-آموزش علاقمندان 5-تجاری سازی چند طرح  و مهمتر از همه اینکه بتوانم به عنوان یک ایرانی به تولید ملی کشورم کمک کنم و برنامه را بر اساس اهداف طراحی کرده ام.قطاری از بندرعباس به مقصد مشهد مقدس حرکت می کند که چهار گروه افراد سوار قطار می شوند 1-کارآفرینان برتر 2-ایده دهندگان و نخبگان 3-علاقمندان به مباحث کارآفرینی و فراگیران 4-نمایندگان رسانه ها  البته از تعدادی مسولان دولتی و نمایندگان مجلس هم دعوت می گردد.این افراد در شهرهای مختلف سوار قطار می شوند و برنامه های متنوعی برای آنها داریم.در هر شهر قطار یک پیام برای مردم آن شهر خواهد داشت که در ایستگاه راه آهن شهرها قرائت می گردد.چند مسابقه در قطار طراحی می شود.بورس ایده و اختراع خواهیم داشت و بستری جهت ملاقات افراد فراهم می شود.در واقع در هر کوپه یک کارآفرین موفق حضور دارد و طبق زمانبندی مباحث کارآفرینی متفاوتی در قطار خواهیم داشت.از مسولان دعوت می کنم سوار قطار شوند تا بستر ملاقات نزدیک آنها با مسافران قطار فراهم شود و در مقصد هم ضمن زیارت امام رضا(ع) یک همایش بزرگ و مراسم پایانی خواهیم داشت که دستاوردهای قطار را معرفی خواهیم کرد

8- آيا مسائل قانوني و رسمي و اداري آن را هم حل كرده ايد؟

خدا را شکر تاکنون حمایتهای بخش دولتی و خصوصی از طرحهایی که ارائه داده ام بسیار عالی بوده است و مطمئنم این طرح هم حامیان خوبی خواهد داشت.با برخی مسولان کارآفرینی موضوع را بیان کرده ام که استقبال نموده اند.اگر دقت کنید در چند سال اخیر حمایتهای خوبی از بخش تولید و کارآفرینی در کشور انجام گرفته و همواره مسولان در گسترش این روند علاقه مند بوده و کمک کرده اند بنابراین با اطمینان خاطر می گویم قطار کارآفرینی حتما حرکت خواهد کرد و امیدوارم این یک برنامه سالانه شود .حمایت رسانه ها هم که عالی بوده و هفته گذشته یک برنامه در رادیو فقط به قطار جادویی اختصاص یافت و رسانه ها آمادگی خود را برای پوشش کامل خبری این اتفاق اعلام کرده اند.دوست دارم قطار خلاقیت و کارآفرینی بنیانگذار یک حرکت ملی باشد،قطار کارآفرینی باید سمبل حرکت شتابان کشور به سمت تولید گردد.

9- از كي شروع به حركت مي كند؟

بهترین زمان اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت می باشد چون هوای سراسر کشور خوب است و ابتدای سال است و انگیزه ها همیشه در ابتدای سال بالاتر است البته ثبت نام اولیه خیلی زودتر آغاز خواهد شد

10- خوانندگان خلاقيت چگونه مي توانند در آن حضور پيدا كنند؟

یک سهمیه برای مسابقه بهترین خوانندگان قطار جادویی در نظر گرفته ام که افراد برتر به صورت رایگان سوار قطار خواهند شد و از آنجاییکه داستان فقط در مجله خلاقیت چاپ شده این میتواند فرصت خوبی برای حضور خوانندگان وفادار مجله باشد.بنابراین خوانندگان آرشیو مجلات خلاقیت از فروردین 91 حتما نگهداری کنند.سوالات را در شماره بعدی جهت چاپ در اختیار مجله می گذارم و همچنین از طریق سایت موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان هم از اول دیماه میتوانند پاسخگوی سوالات باشند .کلیه شرایط ثبت نام هم در سایت www.n-javan.com موجود است

11- فكر مي كنيد اين كار چه فوايدي براي آنها دارد؟

هر کس بخواهد موفق شود باید راهکارهای آنرا هم بیاموزد و قطار خلاقیت و کارآفرینی کمک می کند که خلاقیت افراد شکوفا شود و حتما آینده ای بهتر در انتظار آنها خواهد بود.در واقع شخصیت اصلی داستان قطار جادویی محسن است که برای رهایی از گرفتاریها و مشکلات زندگی نزد دوست قدیمی و پولدار خود نادر می رود و از نادر پول قرض می خواهد که نادر به جای پول بلیط قطار را به محسن می دهد و در این سفر محسن با کارآفرینان و افراد موفق زیادی در کوپه های مختلف قطار روبرو می شود و از هر یک درسی می آموزد که در نهایت موفقیت محسن را به همراه دارد.حال ما میخواهیم در هر کوپه قطار خلاقیت و کارآفرینی یک کارافرین موفق حضور داشته باشد و دیگران از تجربیات کارآفرین استفاده کنند و ضمن سفر درسهایی بیاموزند.البته از تلویزیون قطار فیلمهای آموزشی هم پخش خواهد شد و مطمئنم هم بستر آموزشی و هم بستر تجاری فراهم می شود. عده ای از سرمایه داران و عده ای از ایده دهندگان در قطار باهم آشنا می شوند و در مراسم پایانی حتما خبر مشارکت و تجاری سازی چند طرح خوب را خواهیم داشت

12- چه جوايزي براي  شركت كنندگان برتر در نظر گرفته ايد؟

ما یک مسابقه قبل از حرکت قطار داریم که جایزه افراد برتر همانطور که گفتم حضور در قطار است و پس از آن مسابقاتی در قطار خواهیم داشت که با توجه به هدایای اسپانسرها متفاوت هستند که همگی جوایز بسیار خوب و با ارزشی خواهند بود ولی امیدوارم جایزه اصلی شرکت کنندگان در قطارجادویی همان موفقیت و پیشرفت چشمگیر آنها باشد و این سفر بتواند آینده آنها را متحول کند و همه مسافران چه سرمایه گذار و چه ایده دهنده با یک روش برنده-برنده در پایان سفر باهم تعامل کنند و همه برنده باشند

13- برنامه بعدي تان چيست؟

مطمئن باشید برنامه های جالب زیادی خواهم داشت. هر روز به افق 1404 فکر می کنم و با خودم می گویم یک روز نزدیکتر شدیم و خودم را ملزم می دانم برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز کشور کاری بکنم.به خودم اجازه نمی دهم حتی یک روز هم بی ثمر باشد.با این روش در چند سال قبل کارهای زیادی انجام دادم و به یاری خدا همه طرحها هم موفق بودند مانند طرح نخبه پروری که چندین مخترع در سطح ملی و جهان پرورش دادم ، یا کلوب دانشمندان و مخترعین 1404 که راه اندازی کردم یا اجرای چندین طرح کارآفرینی که اشتغال ایجاد کردند،حالا هم یک فیلم مستند از چهار سال زندگی من در حال ساخت است که امیدوارم بهمن پخش شود.باز هم طراحی و اجرا می کنم پس صبر کنید چون چند ماه بعد گزارش برنامه بعدی را خودتان خواهید نوشت 

اخبار مرتبط

توجه: جهت دیدن اخبار-عکسها و فیلمهای مرتبط با پروژه قطار جادویی اینجا کلیک کنید

• ثبت نام قطار جادویی - تور کارآفرینی از تهران به مقصد گرگان آغاز شد-شرایط ثبت نام را ببینید

برنامه زنده رادیو اقتصاد درباره "قطار جادویی" با حضور کارشناسان کارآفرینی

• مجله نام و نشان تجاری ، پروژه قطار جادویی را در مصاحبه با مهندس زارعی یک برند جهانی معرفی می کند

• مصاحبه مهندس علی زارعی با رادیو گفتگو درباره پروژه قطار جادویی

• قسمت اول رمان قطار جادویی (داستان کارآفرینی) که فروردین 91 در مجله پنجره خلاقیت چاپ شده است

•  

آخرين بروز رساني (سه شنبه ، 19 آذر 1392 ، 11:07)

آموزش نخبه پروری

اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

محصولات فروشگاه
    پربازدیدترین مطالب
    سرمایه گذاری - استخدام

شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

آخرین محصولات
    کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد